Środa, 20 listopad 2019
Pływacy z Sig Novum zdobywają 33 medale!

W miniony weekend (26 i 27 października) grójecki klub pływacki Sig Novum uczestniczył w eliminacjach zawodów z cyklu "Od młodzika do olimpijczyka" w Warszawie oraz XVII Otwartych Zawodach Pływackich o Puchar Wójta Gminy Garwolin. 

 

W prestiżowych zawodach "Od młodzika do olimpijczyka", wzięło udział 718 zawodników z 56 klubów z całej Polski. Zawodnicy walczyli o jak najlepsze czasy na basenie olimpijskim Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Sig Novum reprezentowali:
Rocznik 2011(po raz pierwszy możliwość startów w OMDO): Basia Kusztykiewicz Adam Żółtowski, Paweł Susabowski, Mikołaj Osiński (2010) Natalia Skiba, Antonii Dawiczewski (2009) Miłosz Parzys (2008) Filip Kusztykiewicz, Milena Woźniak (2006) Aleksandra Grzsybowska. 

Reprezentacja Grójca wywalczyła łącznie 8 medali ; 4 złote, 3 srebrne oraz jeden brązowy i została sklasyfikowana  jako trzeci najlepszy klub na zawodach.

Medaliści 

Basia Kusztykiewicz: 50 m stylem klasycznym - miejsce II, 50 m stylem grzbietowym - miejsce III.

Mikołaj Osiński: 50 m stylem klasycznym - miejsce I, 50 m stylem dowolnym - miejsce II.

Natalia Skiba: 50 m stylem klasycznym - miejsce I.

Antonii Dawiczewski: 50 m stylem dowolnym - miejsce I, 50 m stylem grzbietowym - miejsce I.

Filip Kusztykiewicz: 100 m stylem klasycznym - miejsce II.

W niedzielę natomiast nasi zawodnicy wzięli udział w XVII Otwartych Zawodach Pływackich o Puchar Wójta Gminy Garwolin.

Do zawodów zgłosiło się 15 klubów, które reprezentowało 274 zawodników. Grójecki klub reprezentowało 21 zawodników z roczników 2011 - 2004.

Reprezentacja Sig Novum 
Rocznik 2011: Basia Kusztykiewicz, Mikołaj Osiński, Adam Żółtowski, Paweł Susabowski, (2010) Natalia Skiba, Antonii Dawiczewski, Katalina Valuta , Wiktoria Kasprzyk, Mikołaj Witczak , Piotr Kołacz (2009) Miłosz Parzys , Michał Młoźniak (2008) Milena Woźniak, Jakub Latkowski, Filip Kusztykiewicz, Jakub Brzeziński , Arkadiusz Florczyk (2007) Olivier Łoski (2006) Wojciech Mozga, Aleksandra Grzybowska (2004) Oliwia Luterek

Medale w Garwolinie wywalczyli: Basia Kusztykiewicz, Mikołaj Osiński, Paweł Susabowski, Adam Żółtowski, Natalia Skiba, Antonii Dawiczewski, Katalina Valuta, Miłosz Parzys, Milena Woźniak, Jakub Latkowski, Filip Kusztykiewicz, Wojciech Mozga, Oliwia Luterek, Aleksandra Grzybowska

Podsumowując zawody w Garwolinie, zawodnicy SIG NOVUM wywalczyli 25 medali 17 złotych, 3 srebrne i 5 brązowych  co zapewniło I miejsce w Klasyfikacji Medalowej Klubów. 

Pięcioro zawodników SIG NOVUM odebrało statuetki dla najlepszych zawodników zawodów: Basia Kusztykiewicz, Natalia Skiba, Antonii Dawiczewski, Filip Kusztykiewicz, Mikołaj Osiński

 

Klub podczas zawodów klub prowadzili  trenerzy Daniel Żółtowski i Piotr Średnicki.

 

 

Info :