czwartek, 24 czerwiec 2021
Konkurs na logo GOS rozstrzygnięty

Komisja Konkursowa, po burzliwych naradach, wyłoniła zwycięzcę konkursu na logo Grójeckiego Ośrodka Sportu „Mazowsze”. Zwycięzcą został Michał Ekiel, który wygrał nagrodę główną - karnet na pływalnię „Wodnik” o wartości 500 zł.

 Wyróżnienia zostały przyznane: Blance Nowakowskiej (karnet na pływalnię Wodnik 200 zł) oraz Aleksandrze Janocie (karnet na pływalnię Wodnik 100 zł).

Poniżej logo autorstwa Michała Ekiela. 

 

W konkursie mógł wziąć udział każdy, bez ograniczeń wiekowych. Uczestnicy mogli przedstawić maksymalnie 3 propozycje. Projekt logo można było wykonać w dowolnej technice (rysunek, grafika, szkic), z użyciem dowolnej liczby kolorów.

- Mieliśmy niemały problem z wyłonieniem zwycięzcy, bo każdy z projektów ujmował logotyp w nieco innym wymiarze. Ale to, co możemy stwierdzić, to widać, że projekty były bardzo przemyślane i oddające charakter GOS „Mazowsze” i naszego miasta. Serdecznie gratulujemy zwycięzcy - skomentowała przewodnicząca Komisji Konkursowej Monika Kozłowska, Naczelnik Wydziału Edukacji  Urzędu Gminy i Miasta Grójec.


Zwycięski projekt, zgodnie z opisem, pokazuje grójecką pływalnię i stadion. Logo jest minimalistyczne. Kolory użyte w projekcie również do nich nawiązują, a także do barw lokalnych drużyn sportowych. Ponadto, w opisie zawarty jest symbol jabłka, najbardziej rozpoznawalnego symbolu naszego miasta i regionu.

- Jestem bardzo zadowolony, że mieszkańcy Grójca tak licznie odpowiedzieli na konkurs, prace nas bardzo pozytywnie zaskoczyły. Widać, że nasi mieszkańcy traktują obiekty GOS jako integralną część miasta, co mnie osobiście niezwykle cieszy. Z dumą wcielamy nowe logo w życie i już niebawem będzie ono widoczne na wszystkich obiektach GOS „Mazowsze” - powiedział Ireneusz Wojciechowski, Dyrektor Grójeckiego Ośrodka Sportu „Mazowsze”.

Zaprojektowane logo będzie symbolem Grójeckiego Ośrodka Sportu „Mazowsze” i będzie wykorzystywane do celów promocyjnych, reklamowych i identyfikacyjnych. W szczególności wykorzystywane będzie na: stronie internetowej, social mediach, materiałach informacyjnych, materiałach reklamowo-promocyjnych, papierze firmowym, ulotkach, plakatach, nośnikach elektronicznych i w grafice internetowej.

Gratulujemy laureatom i dziękujemy wszystkim autorom nadesłanych prac.

Informacja prasowa Grójeckiego Ośrodka Kultury